Karkonosze -> Nowości w serwisie -> Rok 2000
 
[ Nowości w serwisie ]
| Bieżący rok |

Rok 2001

23 grudnia 2000

Dodałem świąteczne życzenia oraz ilustrację na stronie tytułowej oraz w spisie treści.

Wszystkim gościom, listowiczom i innym Karkonoludom życzę białego Bożego Narodzenia. Niech będzie spokojne.

5 grudnia 2000

Nowa, zimowa szata graficzna - święta coraz bliżej :)

Nowy pensjonat "Abir" w bazie noclegowej.

Jak zwykle, kilka drobnych poprawek w całym serwisie.

Z mapy serwisu usunąłem zbyt pracochłonną w utrzymaniu informację o datach aktualizacji poszczególnych stron.

Na stronie wyszukiwarki zmieniłem instrukcje obsługi - nie należy bowiem w zapytaniu używać polskich literek (ąćęłńóśźż), zaś brak wyników wyszukiwania nie zawsze oznacza brak informacji w serwisie.

4 listopada 2000

Miesiąc temu rozpoczął się mój pierwszy rok akademicki :) i nie miałem niestety zbyt wiele czasu na zajmowanie się serwisem.

Niestety, nadal mam kłopoty z nowym skanerem (dobra rada dla miłych Gości: choćby nie wiem co, nie kupujcie skanerów Plusteka. Nie dość, że ze sprawdzonych w sklepie czterech(!) egzemplarzy wszystkie były wadliwe, to serwis tej firmy działa beznadziejnie, na dodatek twierdząc, że sprzęt robiący na zdjęciach wyraźne pasy jest sprawny), przez co nie mogę na razie umieścić nowych zdjęć (a naprawdę bym chciał).

Lista dyskusyjna milczy - jakoś nikt nie kwapi się do wypowiedzi :> Ludzie kochani, jak tam jesień w Karkonoszach?? :) W tym roku ze względu na uczelnię, nie mogłem tam pojechać w październiku... :(

Przeglądałem poszczególne strony i wprowadziłem na niektórych z nich kosmetyczne poprawki.

Uaktualniłem dział Offline.

19 września 2000

Poprawiłem arkusz stylów mojego serwisu, aby zapobiec niewyświetlaniu przez niektóre przeglądarki (np. Operę 3.60) spisów treści przy poszczególnych stronach. Zrobiłem to kosztem rezygnacji z "eleganckiego" drukowania tych stron w Internet Explorerze.

Poprawiłem kod HTML stron z opisami szlaków, który musiałem ostatnio uszkodzić "przy okazji" innych zmian w serwisie.

Na liście dyskusyjnej pojawił się ostatnio pierwszy post nie mojego autorstwa :)

17 września 2000

Otworzyłem nowy dział W sztuce, który będzie w przyszłości zawierał informacje o związanych z Karkonoszami artystach i ich dziełach. Zapraszam do nadsyłania wszelkich materiałów dotyczących tego tematu. Na początek umieściłem kilka swoich własnych wierszy.

Nadałem serwisowi nieco "jesienny" wygląd.

W czasie pierwszych dwóch tygodni istnienia listy dyskusyjnej, zapisało się na nią już osiem osób; może za następne dwa tygodnie zaczniemy o czymś ze sobą rozmawiać ;)

1 września 2000

Powstała lista dyskusyjna mojego serwisu, poświęcona Karkonoszom. Będę na jej łamach informował o aktualizacjach tych stron, odwiedzających zaś mój serwis zapraszam do zapisywania się na listę i... dyskusji.

Skorygowałem nieco informacje na stronie "Autor: prawa i kontakt", a także dodałem w menu tej strony odnośnik pozwalający wysłać do mnie e-mail.

29 sierpnia 2000

Dodałem (dzięki panu Jerzemu Jarońskiemu) numery telefonów do czeskich schronisk.

Dodałem stronę z podziękowaniami dla osób, które pomogły i pomagają w rozbudowie mojego serwisu.

Przeniosłem informacje o historii mojego serwisu na koniec tej strony.

26 sierpnia 2000

Przedwczoraj wróciłem z Karkonoszy, gdzie drugi już raz w tym roku byłem na wakacjach.

Zrobiłem wreszcie porządek w bazie noclegowej. Na własny użytek stworzyłem sobie specjalne oprogramowanie, dzięki któremu mogę łatwo uaktualniać te strony, co też zrobiłem - z trzy- oraz sześciocyfrowych numerów telefonów wreszcie zrobiłem prawidłowe, siedmiocyfrowe. Niemniej, nadal proszę o informowanie mnie o błędnych danych teleadresowych.

Stworzyłem mapę serwisu, która pozwala szybko zorientować się w jego zawartości.

Przebudowałem nieco strukturę serwisu; główną zmianą jest zebranie wszystkich odnośników do danych kontaktowych na stronie o prawach autorskich. Zmieniłem też nieco menu na stronie tytułowej.

Uaktualniłem dział Offline.

Obiecywałem umieścić nowe zdjęcia, ale - niestety - niedawno zakupiony (fabrycznie nowy) skaner już powędrował do serwisu, więc trzeba będzie jeszcze kilka dni zaczekać. Na zbieranie informacji po schroniskach nie miałem ochoty (zbyt ładna pogoda tym razem była :), więc ukażą się one, kiedy (naprawdę wkrótce) roześlę po schroniskach ankiety pocztą i otrzymam (mam nadzieję, że otrzymam) odpowiedzi. Informacji tych nie omieszkam zaopatrzyć własnym komentarzem ;)

W tym roku wakacje mam bardzo długie, być może zabiorę się więc za stworzenie stron z propozycjami wycieczek karkonoskimi szlakami, a także dawno planowanych już nowych "ciekawych miejsc". W planach jest też interaktywna mapa szlaków, ale to sporo pracy i nie wiem, kiedy pierwsza wersja ujrzy światło dzienne.

31 lipca 2000

Po pierwsze, wróciłem z Karkonoszy do smutnego Szczecina. Przez dwanaście dni kilka (zwłaszcza spędzonych na Szrenicy) było słonecznych i ciepłych, reszta - jak zwykle - mglista i chłodnawa. Na Śnieżkę weszliśmy z przyjaciółmi przy takiej pogodzie, że w schronisku nazwano nas wariatami :) A mieliśmy pójść aż do Jelenki... Niestety, nie dało się.

Nakładem Grupy eSA ukazała się w sprzedaży płyta kompaktowa Karkonosze 2000, zawierająca bogate i szerokie informacje o tych górach zebrane w całkiem przyjemną formę multimedialnej mapy-planu miast. Specjalnie dla tego wydawnictwa pisałem opisy karkonoskich szlaków turystycznych, których niepoprawioną jeszcze wersję można znaleźć również w moim serwisie. Po szczegóły odnośnie kompaktu odsyłam na stronę wydawców.

Będąc w górach całkowicie zapomniałem o zebraniu danych o schroniskach - tak więc nowe strony o nich będą - jak dobrze pójdzie - dopiero pod koniec sierpnia (w sierpniu znów wybieram się w Karkonosze). A wkrótce umieszczę w serwisie kilka nowych zdjęć i - jak mi się będzie chciało - napiszę parę słów więcej o lipcowym wyjeździe.

13 lipca 2000

Pojutrze, czyli w sobotę, wyjeżdżam z przyjaciółmi... Gdzie? No dobrze, zgadliście... W Karkonosze ;)) Szykują się nowe zdjęcia i - być może - dokładne strony poświęcone schroniskom turystycznym. Tymczasem, do 27 lipca nie będę odpowiadał na e-malie. Ważne sprawy można ze mną załatwić, wysyłając wiadomość SMS lub... spotykając mnie na szlaku :)

16 czerwca 2000

Załatwiając rezerwacje w kilku schroniskach, stwierdziłem, że niektóre z numerów telefonów zamieszczone w moim serwisie są niepoprawne. Poprawiłem je, ale jeśli zauważysz jakieś inne nieścisłości, proszę o kontakt.

2 czerwca 2000

Dodałem kilka nowych odnośników na stronie z "linkami" i uaktualniłem odnośniki w tekście wszystkich stron - dodałem odsyłacze do stron m.in. Strzechy Akademickiej i Karpacza, a także do związanych z opisywanymi miejscami legend.

29 maja 2000

Pozwoliłem sobie na umieszczenie na stronie ze spisem treści niewielkiej kryptoreklamy.

17 maja 2000

Dodałem kilka nowych adresów (m.in. do bardzo obszernych stron o Karpaczu) na stronie z "linkami". Uporządkowałem trochę wszystkie odnośniki, dzieląc je na kategorie.

Dzisiaj obchodzę ostatnie "naste" urodziny :)

11 maja 2000

Przejrzałem wszystkie strony w Netscape Navigatorze (wersja 4.7) i na tyle, na ile potrafiłem odgadnąć nieprzewidywalne nieraz zachowanie tej przeglądarki, poprawiłem wszystkie "błędy", które utrudniały przeglądanie serwisu. Choć i tak jego wygląd w Navigatorze daleko odbiega od ideału...

I po maturze... Jak zwykle, okazało się, że nie taki diabeł straszny, jak go malują.

7 maja 2000

Dostosowałem wygląd Księgi Gości do wyglądu pozostałej części serwisu. Zapraszam do wpisywania się.

Na stronie ze spisem treści dodałem miniaturową ankietę. Zapraszam do głosowania.

A tak poza tymi różnymi "bajerami", które ostatnio dodaję, obiecuję zająć się (po maturze - hi, hi :) opracowaniem nowych stron, zacznę chyba od działu Dawniej i dziś.

3 maja 2000

Przeniosłem wyszukiwarkę na całkiem inny serwer. Sądzę, że teraz działa ona naprawdę dobrze - nie ma kłopotu z polskimi znakami diaktrycznymi (ąćęłńóśźż), a strona z wynikami wygląda dokładnie tak samo, jak wszystkie strony mojego serwisu. Zachęcam do korzystania z tego przydatnego gadżetu.

Jako, że jestem naprawdę zadowolony z wyszukiwarki, dodałem do niej odsyłacz również na stronie tytułowej.

29 kwietnia 2000

Wreszcie zrobiłem porządek w dziale Offline. Archiwa zostały podzielone na mniejsze części i uaktualnione najnowszą wersją serwisu. Wszystkie strony w archiwach, które do działania wymagają połączenia z internetem zostały opatrzone odpowiednim komentarzem.

26 kwietnia 2000

Dodałem możliwość wysyłania do mnie (proszę używać tylko w naprawdę ważnych sprawach) wiadomości SMS, które otrzymam natychmiast po ich nadaniu.

Do mapy szlaków dorysowałem strzałkę wskazującą kierunek północny - ponieważ mapa została odwrócona o 180 stopni, północ jest na niej na dole.

Przywróciłem zwykły, "nieświąteczny" wygląd serwisu, choć trochę odświeżyłem jego szatę graficzną. Wiosna :)

Ze względu na chroniczny brak czasu (lub chęci ;) na rozbudowę serwisu, zmieniłem na tej stronie nagłówek "W przygotowaniu..." na "W przyszłości...", żeby nie wprowadzać miłych gości w błąd :)

17 kwietnia 2000

Dodałem kilka nowych odnośników na stronie z "linkami" i ogólnie ją nieco odświeżyłem.

Dopisałem parę słów o historii serwisu na tej stronie :)

Udekorowałem serwis na Wielką Noc. Odwiedzającym mój serwis życzę wszystkiego dobrego w dniu Zmartwychwstania Pańskiego (i w inne dni też ;)

13 kwietnia 2000

Usunąłem ze strony tytułowej odnośnik do statystyk serwisu, przeniosłem licznik odwiedzin na inny serwer i zmieniłem nieco jego wygląd.

Założyłem nową Księgę Gości. Zapraszam do wpisywania się.

2 kwietnia 2000

Dodałem do arkusza stylów stron odrębny opis metody ich drukowania - dzięki niej, w przeglądarkach zgodnych ze specyfikacją CSS2 (w tej chwili chyba tylko w Internet Explorerze 5.0), na wydrukach z mojego serwisu nie będzie zawarty spis treści (co pozwala zaoszczędzić miejsce, papier i... las), wszelkie informacje o rozmiarze odnośników znikną, a same odnośniki nie będą miały koloru innego, niż cały tekst. Proponuję wypróbować wydruk - sądzę, że teraz jest naprawdę dobrze :)

Wprowadziłem różnorodne drobne korekty w arkuszach styli.

27 marca 2000

Dodałem możliwość przeszukiwania mojego serwisu.

11 marca 2000

Dodałem kilka nowych adresów do Bazy noclegowej.

Poprawiłem kilka błędów stylistycznych w niektórych opisach.

6 lutego 2000

Dodałem opisy poszczególnych szlaków turystycznych.

Dodałem kilka nowych odnośników na stronie z "linkami".

Poprawiłem kilka drobnych błędów literowych oraz nieaktualnych odnośników w całym serwisie.

Zrezygnowałem z utrzymywania informacji o rozmiarze stron, do których prowadzą odnośniki zewnętrzne. Z biegiem czasu całkiem te dodatkowe cyferki usunę. Nie dotyczy to oczywiście odnośników do moich własnych stron.

9 stycznia 2000

Podzieliłem listę uaktualnień, tworząc zarazem archiwum dawniejszych aktualizacji.

Ponieważ stworzyłem całkiem nową wersję moich stron autorskich, umieściłem odnośnik do nich w spisie treści karkonoskiego serwisu.

2 stycznia 2000

Dopiero co "udzielał" mi się świąteczny nastrój, a już z choinki sypią się igły... Rok 2000 rozpoczął się bez jakichś wielkich problemów, życzę wszystkim by ten ostatni rok tysiąclecia był najwspanialszym ze wszystkich.

Rok 1999

Grzegorz Krugły