Karkonosze -> Nowości w serwisie
 
[ Nowości w serwisie ]
| Lata 2002-2004 | Rok 2001 | Rok 2000 | Rok 1999 |

Na tej stronie znajdziesz listę aktualizacji serwisu i nowo dodanych stron, a także kilka słów o historii serwisu.

19 maja 2005

Dodałem Szukacza - mechanizm pozwalający przeszukiwać moje strony. Jest on oparty o darmowy skrypt PHP Sphider.

Wprowadziłem kosmetyczne poprawki do Galerii zdjęć.

27 kwietnia 2005

Postanowiłem się w końcu zabrać za serwis :-)

Usunąłem stary, brzydki dział Fotografie i dodałem nową, opartą o dynamiczne skrypty (PHP i JavaScript) Galerię zdjęć. W galerii w chwili obecnej znajdują się zdjęcia tylko z mojego ostatniego wyjazdu w góry (z kwietnia 2005), ale postaram się wkrótce dodać ich więcej.

Uporządkowałem i unowocześniłem cały serwis (teraz jest on zgodny z XHTML Strict).

Lata 2002-2004W przyszłości...

Poniżej znajdziesz spis niektórych z pomysłów, jakie mam na rozbudowę serwisu. Ich realizacja zależy od ilości mojego wolnego czasu, więc pewnie należy się jej spodziewać nie wcześniej niż latem 2005, kiedy już skończę studia i obronię pracę mgr.


Kilka słów o historii serwisu

Pierwsze strony o Karkonoszach przygotowałem jeszcze nie mając dostępu do internetu, na początku roku 1997. Uzyskawszy w listopadzie tegoż roku dostęp do sieci, umieściłem pierwszą wersję serwisu na darmowym serwerze firmy KKI. Od tego czasu strony kilkakrotnie zmieniały swój wygląd, a także dorobiły się wersji angielskiej.

Kiedy w styczniu roku 1999 uzyskałem konto w Mecenacie KOTI, zacząłem prace nad całkowicie nową wersją serwisu. Zrezygnowałem z rozwijania angielskiej wersji (którą w ciągu roku obejrzało zaledwie kilkanaście osób). Nowy wygląd i znacznie poprawiona treść zagościła w internecie 8 kwietnia 1999 roku, by - po drobnych korektach formy i znacznych poszerzeniach treści - istnieć tam aż do końca stycznia 2001 roku, będąc odwiedzoną ponad dwadzieścia tysięcy razy (licznik odwiedzin istnieje od 27 sierpnia 1998), za co wszystkim moim gościom serdecznie dziękuję.

W lutym 2001 roku firma Koti (której jakość usług już od jakiegoś czasu się pogarszała) odłączyła wszystkie strony Mecenatu, co skłoniło mnie do poszukiwania nowej lokalizacji serwisu. Dzięki uprzejmości Agencji Reklamowej Karkonosze, zyskałem do swej dyspozycji domenę www.karkonosze.pl, na której strony istniały do końca marca 2002.

Niestety, ze względu na "cięcia finansowe" w Agencji Reklamowej Karkonosze, zmuszony zostałem do usunięcia serwisu spod adresu www.karkonosze.pl. Przez jakiś czas znajdował się on na serwerze Politechniki Szczecińskiej, gdzie studiuję informatykę (pod adresem http://gkrugly.strony.wi.ps.pl).

W roku 2004 kupiłem komercyjny serwer WWW wraz z domeną karko.net, gdzie obecnie serwis został - myślę że już na stałe - przeniesiony.

Grzegorz Krugły