Karkonosze -> Nowości w serwisie -> Rok 2001
 
[ Nowości w serwisie ]
| Bieżący rok |

Rok 2002

1 grudnia 2001

Po długiej przerwie kolejne drobne poprawki w serwisie. Przede wszystkim - wprowadzane już w międzyczasie - korekty adresów, numerów telefonów i linków w działach z adresami i odsyłaczami.

Przepraszam za zaniedbanie większych aktualizacji serwisu - nie za bardzo mam obecnie na nie czas :(

22 sierpnia 2001

Naniosłem poprawki do arkuszy stylów, zmieniając czcionki w całym serwisie na większe (tylko przy wyłączonych w Windows dużych czcionkach) i niezależne od rozdzielczości ekranu. Przy okazji zmieniłem nieco sposób drukowania stron - np. odsyłacze będą na wydruku czarne, nie zielone/niebieskie.

Jutro w nocy wyjeżdżam na tydzień w Karkonosze.

19 sierpnia 2001

Na wszystkich stronach podaję wreszcie mój nowy e-mail. Zmieniłem także sposób podawania daty ostatniej modyfikacji - teraz nie muszę jej zmieniać ręcznie :)

Na stronie z pensjonatami dodałem odnośniki do stron pensjonatu Negrita w Karpaczu.

25 czerwca 2001

Nowy dział Od Czytelników, w którym znajdą się nadsyłane przez Gości mojego serwisu informacje dotyczące Karkonoszy.

14 czerwca 2001

Całkowicie zmieniłem szatę graficzną serwisu oraz sposób nawigacji w nim. Zmieniła się także wewnętrzna struktura serwisu, choć bez zmian pozostał układ działów.

Naprawiłem stronę służącą do wysyłania do mnie SMSów.

Ze względu na reorganizację serwisu, musiałem usunąć odsyłacze ze stron o nowościach (to znaczy tych) umieszczone wcześniej, niż dziś.

Strony po zmianach (część z nich została wprowadzona półautomatycznie) mogą zawierać błędy - proszę Was, mili Goście, o informowanie mnie o nich pod adresem mojej e-malii karkon@viper.pl.

4 czerwca 2001

Usunąłem nareszcie życzenia wielkanocne z serwisu :)) Przepraszam za ten zastój w aktualizacjach i rozbudowie serwisu, potrwać on może jeszcze trochę...

Karkonoska Agencja Informacyjna organizuje konkurs fotograficzny. Jego oficjalna strona jest tutaj.

Ostatnio spędzałem dwie weekendowe noce w Samotni - Karkonosze są przepiękne, jak zazwyczaj. Urzekły dodatkowo piękną, słoneczną pogodą (choć na Śnieżce oczywiście wiało, padało i była mgła... :)

W wakacyjnych planach jest całkowita zmiana projektu graficznego serwisu (bardziej pomyślę o użytkownikach przeglądarki Netscape) oraz dołożenie wreszcie opisów nowych, ciekawych choć niekoniecznie popularnych, miejsc. Jestem także w trakcie zbierania odnośników do dużego uaktualnienia działu z odnośnikami. Jak będzie - czas pokaże, ale obiecuję przyłożyć się do poprawienia serwisu. Tymczasem należy uzbroić się w cierpliwość :)

16 kwietnia 2001

Liczniki i statystyki przeniesione na serwer MyStats. Tworzenie własnego oprogramowania przerasta moje lenistwo :)

Śmigusowo-dyngusowe pozdrowienia dla wszystkich miłych Gości :)

13 kwietnia 2001

Dodałem życzenia świąteczne. Wesołego Alleluja!

22 marca 2001

Zmieniłem szatę graficzną serwisu na wiosenną :)

11 marca 2001

Na stronie tytułowej znajduje się teraz licznik oprogramowany przeze mnie.

8 marca 2001

Umieściłem w serwisie nadesłany przez Pana Potockiego memoriał wystosowany do lokalnych władz oraz dyrekcji parku narodowego, a dotyczący ratowania karkonoskiej przyrody przed zakusami lobby planującego budowę nowych wyciągów narciarskich w Karkonoszach.

1 marca 2001

Powstał nowy dział Gawęda, w którym każdy z Was może umieścić opowieść o swej karkonoskiej przygodzie. Na razie tylko jedna historia, ale sądzę, że wkrótce ich przybędzie? :)

Na wszystkich stronach dodałem stopkę z moim imieniem i nazwiskiem oraz e-malią. Zrobiłem to w celu odróżnienia stron zarządzanych przeze mnie od stron zarządzanych przez Agencję Karkonosze, które mają wkrótce powstać.

Począwszy od tej aktualizacji, wszystkie będą opatrywane inicjałami autora, który dokonał zmian w serwisie. G.K. to ja :)

21 lutego 2001

Dodałem odnośnik do strony DW Metalowiec na stronie z Domami wczasowymi w Adresach.

19 lutego 2001

Na stronie tytułowej dodane statystyki serwisu.

Kosmetyczne zmiany na stronie z odnośnikami.

18 lutego 2001

Załadowałem do internetu brakujące w dziale Offline archiwum podstawowe.

Przeszukiwarka uaktualniona do nowego adresu serwisu.

Księga Gości wysyła już podziękowanie za wpis e-malią.

Uaktualniona strona listy dyskusyjnej, jak i poprawiona jej konfiguracja - sądzę, że teraz, po zmianie adresów z @egroups na @yahoogroups, wszystko powinno działać.

17 lutego 2001

Dzięki uprzejmości Agencji Reklamowej Karkonosze serwis został przeniesiony spod dotychczasowego adresu http://karkonosze.koti.com.pl/ oraz spod tymczasowej lokalizacji http://www.karkon.phg.pl/ na porządny serwer. Proszę wszystkich o uaktualnienie wszelkich odnośników - nowy adres to http://www.karkonosze.pl/.

W związku z przeprowadzką zmieniłem dotychczasową nazwę działu Baza noclegowa na Adresy - pozostają w niej wszystkie adresy zebrane przeze mnie dotychczas. W nowym dziale Baza noclegowa, prowadzonym przez Agencję Karkonosze, znajdą się aktualniejsze informacje, mające jednak nieco komercyjny charakter.

Również w związku z nową lokalizacją powstaje nowy dział Serwis komercyjny. Jego zawartość będzie kształtowana, podobnie jak Baza noclegowa, przez Agencję Karkonosze.

Z oczywistych względów usunąłem odnośnik do www.karkonosze.pl z działu Inne strony ;)

Zmieniłem Księgę Gości na napisaną przeze mnie. Mam nadzieję, że będzie działać bez zarzutu. Na razie nie wysyła ona potwierdzeń wpisów e-malią, ale jak już zdam

Spis aktualizacji znów został podzielony - na tej stronie znajdą się tylko informacje o tegorocznych zmianach, te z lat 1999 oraz 2000 znajdują się na oddzielnych stronach.

Dzięki uprzejmemu Przyrodnikowi :) w dziale Zdjęcia podpisałem kwiaty ich nazwami.

Odświeżyłem znaczniki Meta w kodzie HTML.

Lista dyskusyjna nieco ostatnio szwankuje - ponieważ nie mam wpływu na działanie oprogramowania listy, proszę jej członków o wyrozumiałość. Może wkrótce stworzę własne, bardziej niezawodne oprogramowanie? Tymczasem zaś proszę o zmianę jej adresów e-maliowych: zamiast egroups należy pisać po "małpie" yahoogroups.

Rok 2000

Grzegorz Krugły